Jak powstał ten blog?

W życiu przyświeca mi wartość jaką jest inwestowanie w siebie i innych ludzi. Jeszcze pod koniec studiów prawniczych odkryłem, że tym, co sprawia mi największą radość, jest zagłębianie się w najrozmaitsze problemy i zagadnienia prawne. Wolałem spędzać więcej czasu w bibliotece niż na dyskotece, dzięki czemu bez problemu zdałem same studia, ale również dostałem się na aplikację. Tym, co szczególnie irytowało mnie w zasadzie od początku, to bezsilność zwykłego człowieka wobec brutalnej machiny różnych instytucji prawa. Im więcej wiedziałem na temat świata prawniczego, tym lepiej rozumiałem beznadziejną sytuację zwykłego szarego człowieka. I wtedy pojawił się pomysł. Idea.

Idea podzielenia się tym, co wiem. Każdego dnia nabywam doświadczenie w praktyce, moim chlebem powszednim jest stykanie się z bezsilnością zwykłych ludzi, z niezrozumieniem tego, dlaczego wymiar sprawiedliwości działa na ich szkodę. Pewnego dnia po prostu zrozumiałem, że chcę ludziom pomagać nawet wtedy, gdy nie siedzę za kancelaryjnym biurkiem. Jednego dnia przestałem spędzać w internecie czas na głupotach i zabrałem się do pracy. Zabrałem się do gromadzenia zagadnień najbliższych zwykłemu człowiekowi. I w ten sposób zebrałem pierwsze materiały na wpisy.

Skoro przyświeca mi inwestowanie w ludzi, nie mogę zamykać się z posiadaną wiedzą i traktować ją wyłącznie jako kartę przetargową do zarabiania pieniędzy. Jest to najważniejszy powód, dla którego zdecydowałem się dla Was pisać. Mam nadzieję, że pomogę chociaż jednej osobie w lepszym zrozumieniu podstawowych instytucji prawnych. W poznaniu świata, który być może wydaje się odległy i trudny to zdobycia, ale właśnie dlatego warto o niego zawalczyć. Zawalczyć o świat, w którym każdy człowiek będzie rozumiał czego się od niego wymaga, na jaki krok prawny może sobie pozwolić, a na jaki nie. Prawo nie jest dla prawników. Prawo powinno być dla każdego, dlatego zapraszam Ciebie do czerpania garściami z wiedzy, którą dla Ciebie tutaj przygotowałem. Proszę, częstuj się i dziel się nią dalej z innymi.