Autor

Kilka słów o mnie

Jako mały chłopiec, wielokrotnie wyobrażałem sobie, ze w przyszłości napiszę książę – już w podstawówce uwielbiałem język polski – z wzajemnością. Edukacja i rynek pracy poprowadziły mnie jednak trochę inną drogą. Po szkole średniej wybrałem studia prawnicze, w międzyczasie zapominając o dziecięcym marzeniu wydania własnej publikacji. W dniu czterdziestych urodzin myśli powróciły, jednak wraz z innymi przemyśleniami: zdałem sobie sprawę, że w tej chwili jedyne o czym chciałbym i mógłbym pisać jest prawo, którym przecież zajmuję się już ponad połowę życia. I tak narodził się pomysł bloga.

Edukacja

W 1998 roku ukończyłem jednolite pięcioletnie studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od tego czasu stale uczestniczę w tematycznych konferencjach, szkoleniach i sympozjach. Udało mi się wydać też parę publikacji (choć tak naprawdę są to tylko artykuły lub sprawozdania z wykładów oraz prezentacji, jakie prowadziłem). Obecnie dokształcam się na studiach podyplomowych z zakresu prawa pracy, które coraz częściej towarzyszy w mi życiu zawodowym. Zdarzyło mi się także popełnić w międzyczasie dyplom z zakresu psychologii, ale to temat na innego bloga.

Specjalizacja

Od kilku lat moja kancelaria ma już status prawniczej firmy, działającej w różnych specjalizacjach, z czego jestem szalenie dumny. Jeśli chodzi o moją własną zawodową pasję to jest to głównie prawo karne, choć udzielam również porad prawnych przedsiębiorstwom i małym firmom. Polskie prawo wymaga ciągłego kształcenia i poszerzania horyzontów – nie tylko dlatego, że nieustannie się zmienia, istnieje w nim wiele luk i sprzeczności, ale także dlatego, że coraz częściej sprawy cywilne przekształcają się w karne i na odwrót.

Po pracy

Nie samą pracą człowiek żyje. Najpierw jesteśmy ludźmi, dopiero potem pracownikami. Moją olbrzymią pasją jest (poza piśmiennictwem) lekkoatletyka – początkowo tylko od strony kibica, lecz od kilku lat i od tej drugiej – sportowca. Dla zdrowia, kondycji i satysfakcji staram się więc przynajmniej 2-3 razy w roku przebiec maraton lub półmaraton.